DAFKOCANI.com

Switch to desktop Login

( Фото вест ) Џез концерт на „Летечките пекинезери“

DSC002261

„Револушн фест“, кој е придружна содржина на 55. ДАФ на Македонија што запона синоќа, го

отвори скопската џез - група „Летечки пекинезери“. Убав музички настан, убаво посете на тревникот пред киното во Кочани. В среда на истиот простор настапува Гоце САФ.

DSC002311

DSC002301

DSC002291

DSC002281

DSC002271

2012 @ Драмски Аматерски Фестивал - Кочани. Сите права се задржани.

Top Desktop version