DAFKOCANI.com

Switch to desktop Login

Љубов

Посебно доживување за публиката во Кочани синоќа беше претставата „Љубов“ на „P(h)antomfest teatar“...

 

режирана од Трајче Ѓоргиев, актер кој потекнува од Кочани. Глумците се членови на Меѓуопштинската организација на глуви и наглуви од Врање, република Србија.

2012 @ Драмски Аматерски Фестивал - Кочани. Сите права се задржани.

Top Desktop version