DAFKOCANI.com

Switch to desktop Login

Пријавите за учество на 50 - от ДАФ да се достават до 31 март

Пријавите за учество на 50-то издание на ДАФ можат да се доставуваат заклучно со 31 март годинава...
...При испракањето на елктронската пошта направена е ненамерна грешка од технички карактер, според која последен рок за пријавување за учество е наведен 31 мај. УО на ДАФ се извинува за ненамерно направената грешка и посочува дека краен рок за пријавување претстави кои ќе влеазат во изборот за учество на овогодишниот ДАФ е 31 март.
Пријавите пополнети треба да се достават на адресата на Фестивалот : Драмски аматерски фестивал на Македонија, ул. „Кеј на Револуцијата“ бб, 2300 Кочани, или на факс (033/272 - 964) и по e-mail (Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.). Кога, пак, драмскиот проект е завршен, неопходно е претставата да биде снимена и на ЦД доставена на адресата на фестивалот. За ова краен рок е 30 април 2014 година.

 

2012 @ Драмски Аматерски Фестивал - Кочани. Сите права се задржани.

Top Desktop version